داستان نون و قلم

در بازی عشق، برد در باختن است...

داستان نون و قلم

در بازی عشق، برد در باختن است...

مشخصات بلاگ

وسط روز چشمهایم را بستم، و ناگهان تاریکی جهان را فراگرفت! همه چیز خاموش و سرد شد، جز قارقار کلاغ‌های سیاه. مگر روشنایی عالم به باز بودن چشمان من گره خورده که چنین هول‌انگیز است؟ آهای! من در روشنایی روز گم شده‌ام.
شب با صدای جیرجیرک‌ها چشمانم را باز کردم تا جهان را از سیاهی رها کنم. من در دل این شب سیاه به دنبال "خودم" بودم، چه، مهتاب و ستاره‌ها و کهکشان‌ها در روشنایی روز گم می‌شوند و در سیاهی شب پیدا.
به خیالم کسی آن‌سوی پنجره‌ی مهتاب، آن‌سوی روشنایی‌ها، صدایم می کنم. «عبدی أطعنی، أجعلک مثلی...»

کلمات کلیدی

غزل ناب نگاهت

چهارشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۲، ۱۱:۵۶ ب.ظ


گرچه اخلاص عشق شما در اعماق وجودم به غنای صد رسیده، استراتژی لبخند پیش گیر در مصاف با من، که این بازی دوسرباخت برای احساس من، دوسربرد است برای چشمان تو. 

بارها خدمت شریفتان معروض داشته ام، حتا نفس مذاکره با دلسنگ مستکبری چون شما نیز برای دلداده شیدایی چون من موضوعیت دارد بانو! آخر حس تیره شب بی مهتاب را دارم مه بانو!

تو سخن بگو، لب بگشا و تنها تو سخن بگو، شرط و پیش شرط بگذار، حتی بازدیدهای گاه و بیگاه از قلبم را، که راه دلم جز تو، به روی هر گانه و بی گانه ای پلمپ است؛

کاش عید زودتر از راه برسد، تا بساط میز مذاکره را این بار در باغچه حیاط و میان گلها و درخت گیلاس و انگور بگسترانم و همه گزینه هایم که جز یک دل ساده نیست را بچینم پیش روی شما در یک سوی میز و آنگاه مظطرب و آشفته منتظر گزینه های شما باشم.

چه قافیه های جوری! لبهایت و شکوفه های گیلاس خدا. ابروهایت و رنگین کمان زیبای خدا. چشمانت و نیلی گنبد کبود. پیشانیت و آفتاب تابان خدا. زلفهای شرابی تو و باغ انگور خدا. کندوی عسل کامت، تیغ مژگانت، برق نگاهت، سراب گونه هایت.

ای خلاصه بهار خداوندی! نسیمی بر آن شکوفه های گیلاس راهی کن، و تحریم سکوت خویش را لغو کن که یارای مقاومتم نیست.

آهای مهربانو، تو بردی و من باختم. اما تفاخر بیهوده به بردت نکن، که این میز را از همان آغاز، برای باختنم چیده ام؛ که در بازی عشق، برد در باختن است.

م. ر. امینی

  • محمدرضا امینی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی